جرم‌انگاری آزارجنسی آنلاین در انگلستان

جرم‌انگاری آزارجنسی آنلاین در انگلستان

در این مطلب به جرم‌انگاری آزار جنسی آنلاین در انگستان می‌پردازیم:

آزارجنسی آنلاین که شامل ارسال عکس اندام جنسی نیز هست، به جرمی کیفری تبدیل می‌شود و کسانی که مجرم شناخته شوند تا دو سال به حبس محکوم می‌شوند. بر اساس این قانون جدید ارسال تصویر جنسی ناخواسته برای قربانی از طریق شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌های دوست‌یابی یا سایر سرویس‌های پیام‌رسان جرم محسوب شود.

پژوهشی که توسط پروفسور جامعه‌شناسی جسیکا رینگروس در سال ۲۰۲۰ در دانشگاه یوسی‌ال انجام شد، نشان داد که مجموعاً ۷۶ درصد از دختران ۱۲ تا ۱۸ ساله تصاویر برهنه پسران یا مردان را به‌صورت ناخواسته دریافت کرده‌اند. در همین حال، تحقیقات YouGov در سال ۲۰۱۸ ادعا می‌کند که تقریباً نیمی از زنان جوان ۱۸ تا ۳۴ ساله تجربه‌ای مشابه داشته‌اند.

جرم‌انگاری آزارجنسی آنلاین

قانونی که این عمل را ممنوع می‌کند، بخشی از لایحه امنیت آنلاین است. این قانون یکی از اصلاحات گسترده‌ای است که برای ایمن نگه داشتن مردم در اینترنت طراحی شده است. این لایحه مسئولیت قانونی بیشتری را برای پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجوگر و سایر وب‌سایت‌ها برای مقابله با طیف وسیعی از محتوای غیرقانونی و مضر در سرویس‌هایشان ایجاد می‌کند. این شامل ارسال ایمیل‌های توهین‌آمیز، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و پیام‌های واتس‌اپ نیز می‌شود.

اظهارنظر مقامات

دومینیک راب معاون نخست وزیر انگلستان در این خصوص گفت که حفاظت از زنان و دختران اولویت اصلی اوست. او گفت: «به همین دلیل است که ما مجرمان جنسی و خشونت‌آمیز را برای مدت طولانی‌تری پشت میله‌های زندان نگه می‌داریم، به قربانیان آزار خانگی زمان بیشتری برای گزارش تجاوزات می‌دهیم و بودجه خدمات حمایتی را به ۱۸۵ میلیون پوند در سال افزایش می‌دهیم». جرم‌انگاری این اعمال در فضای مجازی ارسال پیامی‌ست واضح به مجرمان مبنی بر اینکه با زندان مواجه خواهند شد.

نادین دوریس، وزیر دیجیتال انگلستان نیز گفت : «تکنولوژی این قدرت را دارد که مردم را دور هم جمع کند و زندگی ما را بهتر کند، اما همچنین می‌تواند در خدمت افرادی باشد که قصد سوء استفاده، آسیب و آزار دارند و ما در برابر این آزارها می‌ایستیم.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *